Stalna konferencija gradova i opština (SKGO) organizuje dve jednodnevne akreditovane onlajn obuke (vebinare) za zaposlene u lokalnim samoupravama na temu „Sprovođenje procesa participativnog budžetiranja“ u cilju osposobljavanja polaznika za uspešnije planiranje i sprovođenje obavezne javne rasprave prilikom planiranja budžeta, javnih investicija i za druge aktivnosti uključivanja građana/zainteresovane javnosti u proces pripreme i praćenja lokalnog budžeta.
Obuka se realizuje kao akreditovani program u okviru Sektorskog programa kontinuiranog stručnog usavršavanja zaposlenih u JLS za 2025. godinu, koji je deo Opšteg programa obuke zaposlenih u JLS za 2025. godinu, usvojenog od strane Vlade Republike Srbije. Polaznici će nakon pohađanja akreditovanog programa obuke „Sprovođenje procesa participativnog budžetiranja” i uspešno položenog testa znanja dobiti sertifikat o uspešno završenoj obuci.
Termini vebinara su sledeći:
Prijava na vebinar vrši se putem naloga na LMS platformi, kome pristupate putem sledećeg linka: https://lms.napa.gov.rs/login/index.php
Učesnici koji žele da pohađaju obuku, a nisu zaposleni u organima lokalne samouprave i pri tome institucija/organizacija iz koje dolaze nije registrovana na LMS platformi Nacionalne akademije za javnu upravu, mogu se prijaviti na obuku isključivo putem linka: https://forms.office.com/e/XicFrFD5Tz
SKGO nastoji da osigura ravnomerno prisustvo predstavnika LS kao i da uvaži preferencije prijavljenih u pogledu termina. U slučaju eventualnih ograničenja u tom smislu, prijavljeni će biti blagovremeno obavešteni o opcijama učešća na obuci.
Za više informacija o vebinaru, kontakt osoba je Dunja Pavićević (dunja.pavicevic@skgo.org).
Sprovođenje obuke realizuje se u okviru projekta „Partnerstvo za dobru lokalnu samoupravu” koji sprovodi SKGO, a podržava Vlada Švajcarske.
Dnevni red_Akr.obuka_Proces sprovodjenja participativnog budzetiranja.pdf
Izvod iz Sektorskog programa.docx
Uputstvo za otvaranje korisničkog naloga na NAJU LMS platformi (003).pdf
Uputstvo za prijavu na akreditovane SKGO obuke (NAJU LMS platforma) (003).pdf
Za više informacija o podršci koju Švajcarska pruža u Srbiji, posetite internet prezentaciju Ambasade Švajcarske: https://www.eda.admin.ch/belgrade